... pokračování ze stránky Pulsní magnetoterapie

Endoprotézy
 

Implantace umělého kloubu nebo jiná náhrada poškozených tkání.
Cíl aplikací > Před a po implantaci protézy vytvářet lepší metabolické podmínky ve tkáních a tím zlepšit proces hojení, urychlit rekonvalescenci, tlumit bolest a pomáhat udržovat okolní tkáně v co nejlepším stavu a funkci.

Pooperační stav 

Intenzivní rekonvalescence, zvýšený metabolický obrat v poškozených tkáních, aby proces hojení probíhal rychle a bez komplikací. 
Cíl aplikací > Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole vytváří zvýšený přísun okysličené krve a tím i kyslíku a živin nezbytných pro hojení. 

Zlomeniny 

Aplikujeme při zlomeninách a poškozeních kostí a chrupavek co nejdříve po vzniku poškození a po chirurgickém ošetření. 
Cíl aplikací > Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie ovlivňuje nejen měkké tkáně, ale i kostní tkáň a chrupavku a výrazně podporuje a urychluje hojení, novotvorbu a obnovu poškozených tkání

Karpální tunel 

Syndrom, kdy dochází k útlaku nervověcévního svazku a šlach ohýbačů prstů v zúženém kanálu v oblasti zápěstí a z toho vyplývá celá řada neurologických a pohybových potíží a bolestivost. 
Cíl aplikací > Podpořit protiotokovým a protizánětlivým efektem uvolnění až odstranění útlaku a regeneraci poškozených tkání.

Tenisový loket

Bolesti v kloubech loketních, tzv. epikondylitis nebo jinak tenisový loket, který vzniká při nadměrném jednostranném zatížení.
Cíl aplikací > Tlumit bolest a podpořit proces hojení společně s ostatní chirurgickou a rehabilitační léčbou.

Poamputační bolesti

Potíže, které někdy vznikají po amputaci končetiny (fantomové bolesti), kdy jsou pociťované bolesti v již odstraněné končetině a v pahýlu.
Cíl aplikací > Zmírnit bolestivé stavy a zvýšit šanci na odstranění těchto bolestivých pocitů.

Zánět prostaty

Benigní hypertrofie prostaty a zánět prostaty jsou častá onemocnění mužů, jejichž výskyt stoupá s věkem a začíná cca od 50 let. 
Cíl aplikací > Využít protiotokový a protizánětlivý efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie k hojení
a obnově normálních funkcí.

Ischémie končetin

Poškozením cév končetin (arteriosklerotické změny a jiné příčiny) dochází k nedostatečnému přívodu kyslíku a živin do pracujících svalů a tkání. 
Cíl aplikací > Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dilatuje drobné kapiláry a prekapiláry a výrazně zlepšuje průtok okysličené krve celým řečištěm a tkáněmi.

Tinitus (ušní šelesty a pískoty)

Příčinou onemocnění je dysfunkce části vnitřního ucha většinou na podkladě cévních ischemických změn. 
Cíl aplikací > ovlivnit cévní systém a zlepšit přísun kyslíku a živin a pokusit se zachovat funkční vlásenkové buňky vnitřního ucha.

Diabetická noha

Diabetická neuropatie a mikroangiopatie - poškození drobných přívodních cév a výrazné zhoršení podmínek pro kvalitní zásobení tkání kyslíkem a živinami.
Cíl aplikací > Tlumit bolest a zlepšit cirkulační poměry ve tkáních. 

Bércový vřed

Rozpad povrchových tkání končetiny v důsledku cévních změn dolních končetin. 
Cíl aplikací > Podpořit hojivé regenerační procesy a vytvořit co nejlepší podmínky pro zhojení defektu
a zlepšení životaschopnosti ohrožených tkání.

Mozková dysfunkce

LMD u dětí – je postižení centrálního nervového systému dítěte během nitroděložního života.U dospělého je většinou v souvislosti z nedostatečným cévním zásobením mozku a degenerativními změnami v důsledku ischémie a autoimunních, toxických a dalších změn. 
Cíl aplikací > Úprava svalového tonu, zlepšení a urychlení reparace.

Polyneuropatie

Poruchy periferních nervů. Základní projevy jsou brnění, pálení, bolesti, snížená citlivost, nejistota při chůzi, svalová slabost, bolesti a křeče svalů a řada dalších příznaků. 
Cíl aplikací > Modifikace imunitního systému a reakce, působí protizánětlivě, tlumí bolest, zlepšuje stav prokrvení a metabolický obrat ve tkáních, zlepšuje okysličení tkání a podporuje jejich regeneraci.

Parodontóza

Chronické zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů. Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění, zápach z úst. 
Cíl aplikací > k podpoře hojivých pochodů, k likvidaci otoků, k protizánětlivému efektu a útlumu bolesti. 

Svalová únava

Únava svalů po tréninku, po těžké fyzické práci a při stavech vyčerpanosti. 
Cíl aplikací > Zmírnit bolest a vytvořit metabolické podmínky pro urychlení regenerace svalů.

Regenerace

Regenerace po fyzické práci a sportu a cílená příprava před dalším sportovním výkonem. 
Cíl aplikací > Zlepšením přísunu okysličené krve, živin a odstraněním kyselých metabolitů urychlit proces regenerace a obnovy energetických zásob ve svalu. 

Před masáží

20 minutová příprava před masáží a použitím manipulačních technik. 
Cíl aplikací > Dosáhnout lepšího prokrvení tkání, vyplavení metabolitů, uvolnění svalových spazmů a kontraktur a optimálně připravit na masáž, která celkový efekt výrazně zvýší a posílí.

Relaxace

Aplikace u osob, kde je žádoucí dosáhnout intenzivní relaxace. U osob po zvýšené fyzické a psychické zátěži a stavech psychického napětí. 
Cíl aplikací > Dosáhnout zklidnění a celkové relaxace oběhového a nervového systému.

Magnetizace vody

Aplikujeme na pitnou vodu a případně na jídla s velkým obsahem vody (nápoje, ovoce apod.). 
Cíl aplikací > Ovlivněním vnitřní struktury a vazeb molekul vody dochází k aktivaci a zvýšení vazebných schopností vody jako rozpouštědla a ovlivňuje tak všechny metabolické děje v organizmu.

Volba individual

Program, který umožňuje ruční nastavení libovolné aplikační frekvence, tvarů pulzu a dalších parametrů
v rozmezí celého spektra vybavení přístroje. 
Cíl aplikací > Umožnit uživateli individuální nastavení a pro pacienta umožňuje nalézt nejvhodnější frekvenční pásmo s optimalizací parametrů.